19 november 2025

SGP presenteert kandidatenlijst 2026

SGP presenteert kandidatenlijst 2026

Het bestuur van SGP Barneveld heeft de kandidatenlijst vastgesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen van D.V. 18 maart 2026. Er is een lijst samengesteld van 50 kandidaten, uit alle dorpen van onze gemeente. De SGP kiest met deze lijst voor ervaring en nieuwe aanwas. Zoals bekend is Jan Top opnieuw lijsttrekker.

Op plek 2 t/m 8 staan de huidige raadsleden Leendert de Knegt, Guus Knapen, Wout Hazeleger, Arend Flier, Teunis den Boon, Elbert Wijnne en Eric Pladdet. Op plek 9 staat de hoogste nieuwkomer: Gert van Roekel (59) uit Kootwijkerbroek, regiomanager bij Berséba (reformatorisch samenwerkingsverband passend onderwijs). John van Ginkel uit Barneveld (36, online marketeer bij Greengiving en momenteel raadscommissielid) bezet plek 10. Plekken 11 t/m 13 worden ingenomen door Gert van Dijk (Barneveld, 52, ontwerper en eigenaar van Vidazz bouwkundig ontwerpbureau), Berdian Evink (Barneveld, 21, masterstudent beleid en politiek Erasmus Universiteit, voorzitter SGP-jongeren Barneveld) en Kees Floor (Garderen, 51, koster en beheerder begraafplaats in Garderen).

Twee van de huidige tien SGP-raadsleden hebben aangegeven niet langer beschikbaar te zijn: Koos van der Tang en Gerwin Boswijk. Van der Tang (67) is raadslid sinds begin 2013. Later dat jaar werd hij fractievoorzitter, een rol die hij vervulde tot de verkiezingen van maart 2022. Hij stopt vanwege zijn leeftijd. Boswijk is raadslid sinds 2022 en stopt vanwege groei van werkzaamheden in zijn internationale werkomgeving.

De SGP heeft momenteel twee wethouders: Bennie Wijnne en Wim Oosterwijk. Wijnne (65) stopt na deze bestuursperiode met de actieve politiek. Hij heeft veel betekend voor de Barneveldse samenleving, met name op het gebied van ruimtelijke ontwikkeling, woningbouw en agrarische sector. Ook als raadslid in een eerdere periode én als Statenlid is hij de samenleving van dienst geweest. Oosterwijk is wethouder sinds juni 2022 met onder andere als portefeuilles financiën, economie, dorpenbeleid, vastgoed en bedrijfsvoering. Hij is beschikbaar voor een volgende periode en is de eerste wethouderskandidaat namens de SGP.

Lijsttrekker Jan Top: “Ik ben content met de mooie kandidatenlijst van onze partij! Goed om te zien dat een groot deel van de huidige fractie bereid is door te willen gaan en dat zich diverse nieuwkomers aandienen. We weten inmiddels dat Wijnne vanwege zijn leeftijd stopt als wethouder, tegelijkertijd goed om te zien dat wethouder Oosterwijk beschikbaar is voor een nieuwe bestuursperiode. Begin volgend jaar hopen we ons verkiezingsprogramma te presenteren. Uiteraard zal dit een herkenbaar SGP-programma zijn, met als insteek principiële en praktische politiek. We willen in de komende periode opnieuw onze verantwoordelijkheid nemen in het besturen van de gemeente Barneveld.“

De gehele lijst vindt u hieronder:

1 J. Top

2 L. de Knegt

3 W.A. Knapen

4 W. Hazeleger

5 A. Flier

6 T. den Boon

7 B.E. Wijnne

8 E. Pladdet

9 G. van Roekel

10 J. van Ginkel

11 P.G. van Dijk

12 B.G.C. Evink

13 C. Floor

14 D. van Schothorst

15 J.H. Arends

16 H. van Dijk

17 H. van Leijenhorst

18 J. van der Tang

19 G.W. Boswijk

20 D. den Hoedt

21 H. Adams

22 H.R. van Leeuwen

23 B.J. van de Pol

24 H. van de Steeg

25 A. Kleijer

26 P.W.A. Hak

27 G.W. van Dijkhuizen

28 H. Kleijer Valkseweg 69

29 J. van den Bosch

30 M. van Eckeveld

31 W. Flikweert

32 J.H.A. Voskuil

33 C. van de Craats

34 J. de Koning

35 W. Ottema

36 M.H. Van Ee

37 G. van de Bruinhorst

38 P.D. de Kruif

39 J. Bronkhorst

40 W.J. Reijnders

41 H. van Ee

42 D.M. Bettink

43 R. Van Dronkelaar

44 R.G. Jansen

45 P.J. Westerlaken

46 J.A. Wisse

47 O.D. van der Wal Oud

1985 48 L.W. Van der Zande

49 W. Oosterwijk

50 B. Wijnne